ul. Połczyńska 61 Koszalin
Tel/fax: 94 341 29 30
GSM: 723 96 96 28

Biokominki

BIOKOMINKI - Ciepło, Funkcjonalność, Design

 

W dzisiejszych czasach, jednym z ważnych elementów wystroju naszego salonu jest kominek. Jego wygląd, oddawane ciepło i blask prawdziwego ognia wprowadza nas we wspaniały nastrój. Cieszyć się nim mogą wszyscy mieszkańcy domów oraz pensjonatów. Co jednak gdy jesteśmy mieszkańcami bloków ? Tutaj wspaniałym rozwiązaniem jest biokominek, ekologiczne źródło ciepła i niepowtarzalny design wprowadzający do naszego wnętrza odrobinę luksusu. Są to urządzenia mobilne, a ich montaż jest bardzo prosty. Istnieje cała gama opraw biokominków, począwszy od wykonanych ze stali nierdzewnej połączonej ze szkłem, po ceramiczne, drewniane, jak również wkomponowane w stoliki, czy wbudowane w ściany. Biokominki mogą być umieszczane we wszelkich pomieszczeniach, nie tylko mieszkalnych ale również jako uzupełnienie wystroju pomieszczeń biurowych czy restauracji. W odróżnieniu od konwencjonalnych kominków, biokominki nie są zaliczane do otwartych palenisk, według przepisów traktowane są jako świeczniki. Nie wymagają one kosztownej instalacji odprowadzania spalin, a jedynie sprawnej instalacji tradycyjnej wentylacji.W takiej sytuacji nasuwa się pytanie, jakim paliwem opalane są biokominki ? Odpowiedź jest prosta.

Paliwo stosowane do biokominków to bioetanol, czyli odwodniony spirytus etylowy pochodzenia roślinnego. Przy jego spalaniu wydziela się jedynie para wodna oraz niewielka ilość dwutlenku węgla. Litr paliwa spala się, w zależności od wysokości płomienia, w czasie dwóch do pięciu godzin, a jego kaloryczność podczas spalania wynosi ok. 30MJ/kg.

Biokominki to wspaniałe źródło dodatkowego ciepła wspomagającego konwencjonalne ogrzewanie. W zależności od wielkości biokominka ich moc cieplna waha sięw granicach 1,5 do 3kW. Dodatkowo wyposażone mogą być w system nawilżania powietrza, co zwiększa komfort w pomieszczeniu. Podsumowując biokominki to idealne
rozwiązanie dla szukających ciekawych rozwiązań architektury wnętrz, łączących w sobie niepowtarzalny wygląd, wszechstronność zastosowania oraz najważniejsze… ciepło.

Zawiń tekst